Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Marek Hilšer o svých zkušenostech z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe

V pondělí 31. srpna proběhla od 18:00 v Art-n-Coffee přednáška Marka Hilšera, v rámci které se podělil o své zkušenosti z české lékařské humanitární mise v rovníkové Africe. Pozvánku na setkání naleznete zde.

Keňa je zemí obrovských sociálních rozdílů a patří mezi 30 nejchudších států světa. Více než polovina obyvatel se nachází pod hranicí chudoby. Zatímco centrální část Keni prochází bouřlivým ekonomickým rozvojem, na venkově, kde žijí tři čtvrtiny lidí, je situace zcela jiná. Lidem se nedostává základní zdravotnické péče a děti nemohou studovat kvůli nedostatku škol. To vše má za následek vysokou úmrtnost matek a snadné šíření HIV. Mnoho pacientů navíc umírá zbytečně na léčitelné choroby nebo úrazy.

V roce 2011 a 2012 Marek Hilšer jako lékař dobrovolně působil v keňském zdravotnickém zařízení. Jeho povídání popisuje příběh pomoci českých dobrovolníků v rozvojové zemi, vypravuje o životních podmínkách chudých Afričanů a nastavuje zrcadlo naší vyspělé civilizaci. Vyprávění doplňují poutavé fotografie. V 90 minutách tak uvidíte africkou nemocnici, školu a nahlédnete do slumu.

 

Galerie