Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Hnutí Marek Hilšer do Senátu

Proč vzniklo Hnutí MHS?

Hnutí Marek Hilšer do Senátu vzniklo za účelem podpory veřejného působení Marka Hilšera.

Po prezidentských volbách v roce 2018, v nichž dostal důvěru téměř 450 000 občanů, vznikla potřeba vytvořit právní a finanční zázemí pro jeho kandidaturu do Senátu a další nezávislé veřejné působení. 

To bylo možné jen prostřednictvím založení vlastního politického hnutí. Kandidatura bez politické právnické osoby by znamenala jak složité právní postavení pro další veřejnou činnost, tak především zřeknutí se státního příspěvku na mandát a tím znevýhodnění oproti jiným politickým subjektům. V opačné případě by jeho politická činnost byla pod politickou a finanční kontrolou jiné politické strany nebo hnutí.

Členové hnutí

Členy hnutí jsou podporovatelé nezávislého politického působení Marka Hilšera. V současné době má hnutí 7 členů.   

Transparentnost využívání prostředků

Činnost hnutí je financována z darů občanů a státního příspěvku na mandát. Proto klade důraz na transparentní financování nad rámec zákona. Na transparentních účtech hnutí zveřejňuje nejen finanční zdroje, ale také provozní náklady a užití finančních prostředků. To zákon politickým stranám a hnutím neukládá.          

Finanční prostředky hnutí nejsou využívány na mzdy členů hnutí. Jsou určeny pouze na politickou činnost hnutí související s veřejným působením Marka Hilšera.

FINANCOVÁNÍ MHS

 

Hnutí Marek Hilšer do Senátu

Název hnutí: Marek Hilšer do Senátu

Sídlo: Pohořelec 110/26, 118 00 Praha 1-Hradčany

Den registrace: 25. 5. 2018

Číslo registrace: VM-50248-4/VS-2018

IČO: 07157029