Přejít na hlavní navigaci

Oznámení kandidatury

Vážení přátelé,

Do řádných prezidentských voleb zbývají ještě více než tři roky. Přesto se mne ale řada lidí již dnes ptá, zda budu opět kandidovat. Považuji za férové na tuto otázku jasně odpovědět.

Budu kandidovat.

Budu kandidovat proto, abych pomohl uskutečnit vizi, v níž věřím. Vizi sebevědomé republiky stojící na lidech, kteří se nebojí. Nebojí se problémů, které přináší dnešní svět, protože je nevnímají jako hrozbu, ale jako příležitost. Nebojí se naslouchat ostatním, protože vědí, že úspěch se rodí z respektu a spolupráce. Nebojí se trvat na tom, že stát a jeho instituce má sloužit lidem, nikoliv naopak. A nebojí se hájit svoje právo na svobodu, bez ohledu na to, jak silný je protivník.

 

Do naplnění této vize jsem připraven dát veškerou svou energii.

 

Zisk bezmála půl milionu hlasů v předešlých prezidentských volbách a následné zvolení do Senátu mě utvrdily v tom, že veřejná služba má smysl. Že stojí za to, snažit se poměry v naší zemi zlepšit.

Nikdy jsem nebyl virtuálním kandidátem z plakátů. Proto i v příštích třech letech budu cestovat, potkávat se s lidmi a naslouchat jim. Svoje návštěvy přitom spojím se sběrem podpisů pro registraci. Budu tedy, stejně jako při minulé volbě, občanským kandidátem. Je to cesta, která mi dává smysl, protože za svoje zvolení nebudu vděčit žádným stínům v pozadí, ale pouze svým voličům.

Cestu, která mě čeká, však nemohu zvládnout sám bez pomoci občanů, dobrovolníků, kteří se budou chtít zapojit do naplňování společné vize. Budu rád, když cesta k úspěchu bude našim společným dílem. Dokážeme tak, že společně můžeme zvítězit.

Se srdečným pozdravem 

Marek Hilšer

     


Sociální sítě