Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Tisková zpráva k odstoupení z debaty na TV Nova

Na protest proti dělení prezidentských kandidátů v televizních debatách na dvě skupiny podle preferencí dnes Marek Hilšer odešel ze studia při vysílání televizní debaty TV Nova. Na pultíku zanechal svoji fotografii, aby podtrhl, že nefavorizovaní kandidáti mají v televizích sloužit pouze jako pozadí „hlavního souboje“. Člověk, který se chce stát prezidentem a postavit se za lidi, nemůže podle jeho názoru tolerovat nerovné podmínky, které byly pro televizní debaty nastaveny.

„Ať hledám, jak hledám, dva kandidáti a jedna kandidátka mi tu chybí. Nejsou tu a je to záměr. Považuji to za nefér vůči voličům, kteří nemají možnost udělat si obrázek o kandidátech za stejných podmínek. Ne podle toho, jak si to nadiktují mocní a jejich zájmy.  

Prezident, který se chce skutečně postavit za lidi, musí umět hrát fér a podle pravidel. Já se vždycky stavěl proti nepravostem. Podstatou demokracie jsou rovné podmínky a ty tu nejsou. Nemůžu se této debaty účastnit, protože bych schvaloval to, s čím spousta lidí nesouhlasí a co by se jen zhoršovalo v dalších volbách. Myslím, že pro dnešní odpoledne tu klidně bude stačit moje fotka, když už tu máme někomu dělat stafáž.“

 

Kontakt: Petr Janoušek, mluvčí Marka Hilšera

Tel.: 724 120 037