Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Nový zákon k řešení problematiky krátkodobých nájmů

18. června 2020 jsem na tiskové konferenci představil návrh nového zákona na řešení problematiky krátkodobých nájmů. Návrh zákona byl také diskutován v rámci Fóra pražských senátorů, kterého se zúčastnila mj. ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

 

Nový návrh zákona přináší komplexní řešení pro města, která trpí negativními vlivy krátkodobých nájmů, navrhuje rozšíření pravomocí radnic a nabízí řadu efektivních nástrojů pro regulaci online platforem, které krátkodobé ubytování nabízejí.

„Klíčové je posílit pravomoci obcí, aby si mohly samy stanovovat pravidla krátkodobých pronájmů. Proto navrhuji vytvoření efektivních nástrojů kontroly jako například omezení doby pro krátkodobý nájem, omezení počtu oprávnění udělených jednomu hostiteli nebo možnost zrušení oprávnění pro hostitele,“ říká senátor Marek Hilšer.

„Zákon neomezuje sdílenou ekonomiku, ale snaží se položit překážky predátorskému byznysu, který bezohledně maximalizuje zisk na úkor druhých. Toho, kdo sdílí část svého bytu, nebo jej chce pronajímat v době své nepřítomnosti, zákon neomezí.“ zdůrazňuje senátor Hilšer.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde. Odkaz na záznam celé tiskové konference naleznete pod tímto odkazem.