Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Setkání s politikem Vladimirem Milovem

12. 10. pořádá organizace Kulturus v mé senátorské kanceláři setkání s politikem a poradcem Alexeje Navalného Vladimirem Milovem. 

Odkaz na Facebook akci zde.

 

Medailonek Vladimira Milova

Ruský opoziční politik, publicista, ekonom, energetický expert a ekonomický poradce vůdce ruské opozice Alexeje Navalného. V současné době rovněž funguje jako jeden z jeho mluvčích.
V minulosti působil jako náměstek ministra energetiky Ruska (2002), poradce ministra energetiky (2001-2002) a vedoucí oddělení strategie Federální energetické komise (1999-2001). Je autorem hlavních koncepcí energetické reformy, včetně koncepce restrukturalizace trhu a Gazpromu, který prezident Putin zakázal implementovat. Po odchodu z vlády se stal zakladatelem a prezidentem Institutu energetické politiky, předního nezávislého ruského think-tanku pro energetickou politiku.
V současnosti patří V. Milov mezi hlavní veřejné kritiky Vladimíra Putina. Je spoluautorem kritické veřejné studie „Putin. Výsledky “ napsané společně s Borisem Němcovem a poprvé publikované v roce 2008. Kvůli obavám o svou bezpečnost se před více než rokem přestěhoval do Litvy.