Zahájení senátní kampaně | Marek Hilšer
Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Zahájení senátní kampaně

V letošních volbách kandiduji s podporou Pirátů. 16. 6. jsme společně na Gauči na Výstavišti zahájili senátní kampaň. 

„O Senátu se hovoří jako o pojistce demokracie, jako o instituci, která má o demokracii pečovat. O klientelismu a ukradení státu se v Senátu mlčí. Já jsem nikdy nemlčel. Dostanu-li opět důvěru občanů, ani teď rozhodně mlčet nebudu. Vážím si podpory Pirátů, nenecháme se umlčet a věřím, že budeme společně bojovat, abychom stát vrátili lidem."

Celý projev ve videoverzi zde, níže pak jeho přepis. 

Vážení přátelé,

od roku 2018 jsem senátorem v obvodu č. 26 na Praze 2, Praze 3, obvod zahrnuje také Hrdlořezy, Hloubětín a část Malešic. Rozhodl jsem se v nadcházejících volbách kandidovat, abych ve své práci pro občany mohl pokračovat. 

Dovolte mi, abych uvedl dvě čerstvá čísla o České republice, která skutečně varují! 

V žebříčku prestižního časopisu The Economist, který posuzuje míru klientelismu ve sledovaných zemích, jsme se umístili na 2. místě hned za Ruskem. 

33 % z nás souhlasí s tím, že totalitní režimu bez regulérních voleb by byla dobrá pro naši zemi. Hůř jsou na tom už jen Slovensko a Rumunsko s 36 %. 

O čem tato čísla vypovídají? 

Za prvé, několik málo lidí si přivlastnilo stát a ekonomiku a za druhé, velká část společnosti přestává důvěřovat demokracii. 

Je to alarmující zpráva pro naši zemi. Varovný signál pro demokracii.   

Zásadní roli na kritické situaci sehrávají politici a politické strany, které na místo práce pro celou společnost, upřednostňují zájmy velkých zákulisních hráčů – oligarchů z devadesátek.  

Podmanili si politiku a přisáli se na stát. Náklady pak v různých podobách nese celá společnost.

Důsledkem je frustrace, radikalizace a posilující extremismus.  

Řešení není jednoduché. Politici se buď bojí nebo jim symbióza s oligarchy vyhovuje. 

Pro zachování funkční demokracie není jiná cesta, než vrátit stát občanům, odstřihnout politiku od oligarchů. To mohou jen odvážní politici a političky.  

Proto je třeba zasadit se o reformu financování politiky, funkční protikorupční zákony, a uchránit silná nezávislá veřejnoprávní média.  

O Senátu se hovoří jako o pojistce demokracie, jako o instituci, která má o demokracii pečovat. O klientelismu a ukradení státu se v Senátu mlčí. 

Já jsem nikdy nemlčel. Dostanu-li opět důvěru občanů rozhodně mlčet nebudu. 

Vážím si podpory Pirátů, nenecháme se umlčet a věřím, že budeme společně bojovat, abychom stát vrátili lidem.

Galerie