Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Drobečková navigace

Pracovní rehabilitace na Výboru pro sociální politiku

Pracovní rehabilitace pomáhá lidem se zdravotním postižením zapojit se do práce. V Česku je mnoho lidí, kteří by i přes zdravotní hendikep rádi pracovali, ale z různých důvodů systém nefunguje dostatečně tak, aby se k pracovní rehabilitaci vůbec dostali, a mohli tak překonat prvotní překážky v jejich zapojení na pracovní trh.

Přestože je v zákoně již 20 let výslovně stanoveno, že stát má zajistit zřízení tzv. středisek pracovní rehabilitace, která by rozšířila dostupnost této služby pro zdravotně postižené občany, dosud tak neučinil. Společnost tak ročně přichází asi o 4500 lidí, kteří by mohli začít chodit do práce a nebýt závislí pouze na státní podpoře. Tuto problematiku se snažím dostat k projednávání v Senátu, a tak vytvářet tlak na ministerstvo, aby se problémem vážně zabývalo. Včera věc na můj podnět projednával Výbor pro sociální politiku.

Velké díky Asociace pracovní rehabilitace, z.ú. za představení projektu pracovně rehabilitačních středisek a také dalším organizacím, které pomáhají osobám se zdravotním postižením při hledání pracovního uplatnění.