Přejít na hlavní navigaci
Sociální sítě

Mrkni na moje sociální sítě


Proč mě volit

JSEM NEZÁVISLÝ

Nežádal jsem o podporu politické strany. Nespojil jsem se s mocnými zájmovými skupinami. Proto mohu bojovat proti jejich vlivu: obchodu s chudobou nebo neférovým developerům. Proto mohu říkat, kdo může za vysoké ceny energií nebo mobilních tarifů.

ŽIJU MEZI VÁMI

Vím, že mnozí lidé ztrácejí důvěru ve stát, spravedlnost a demokracii. Z nedůvěry a zklamání vyrůstá pocit ohrožení a strach. Občané mohou mít pocit, že nemohou nic změnit. Doléhají na ně obavy z materiální nejistoty a války. Chci jim vrátit důvěru a vím, jak to udělat.

ZNÁM VAŠE STAROSTI, JSEM JEDEN Z VÁS

Léta bojuji proti obchodu s chudobou. V Senátu řeším podporu pečujících a další sociální problémy. Podporuji lepší dostupnost bydlení, férové zdanění a rovnost v odměňování žen a mužů. Povoláním jsem lékař a vysokoškolský učitel, ale dokázal jsem se uživit i rukama. 

PRACUJI PRO VÁS

Už dávno předtím, než jsem před čtyřmi lety vstoupil do politiky, jsem jako občan vystupoval proti konkrétním krokům vlády i hlavy státu. Jasně a nejednou úspěšně. Jsem připraven v tom pokračovat i v případě svého zvolení do funkce prezidenta. 

ODMÍTÁM VELKÉ PENÍZE

Ve své kampani využívám jen část státního příspěvku za mandát senátora. Úspěšní učitelé, dělníci nebo živnostníci statisíce na kampaň nikomu nepřispějí. Proč by oni měli mít menší vliv na to, jak bude vypadat prezidentská volba? 

MÁM ČISTÝ ŠTÍT

V mé minulosti nejsou stíny. Nic mi nesvazuje ruce. Nikdy jsem nepodváděl ani jsem žádným podvodům nepřihlížel. Vždycky jsem ctil pravidla a neměl žádná privilegia.

NEJSEM REKLAMNÍ PRODUKT

Neuvidíte mě na billboardech. Neplatím si příznivce na sociálních sítích. To všechno stojí peníze a ty vám nikdo nedá jen tak. 

PODPORUJI LEVNOU A DOSTUPNOU ENERGII PRO LIDI

Chci více energie z obnovitelných zdrojů a podmínky pro její sdílení. Na naše území dopadá stonásobně víc sluneční energie, než je naše celková spotřeba. Vlivní výrobci a distributoři energií však demokratizaci energetiky brzdí. 

DOKÁŽU LIDI OSLOVIT A DODAT JIM ODVAHU

V minulé volbě jsem získal 450 tisíc hlasů. Mnoho lidí jsem povzbudil, aby se také pustili do politiky. Minulá volba ukázala, že dokážu oslovit lidi ve všech sociálních skupinách po celé republice.

MÁM ZKUŠENOSTI ZE ZAHRANIČÍ

Hovořím španělsky a anglicky. Působil jsem v humanitární misi v Africe. Jako senátor jednám s diplomaty a vystupuji na mezinárodních konferencích. Nedělám z toho vědu, znalost jazyků a uhlazené způsoby prezidenta nedělají.

 

Proč mě volit